TLAMA games Poškozené – Northgard: Země nepoznané

1 449 

TLAMA games Poškozené – Northgard: Země nepoznané  TLAMA games TLAMA games Poškozené – Northgard: Země nepoznané 1449 Kč

Popis produktu

Bájné příběhy vypráví o neobjevené zemi daleko za rozbouřeným mořem. O zemi úrodné, zemi neobydlené, zemi čekající na dobyvatele. Náčelníci prahnoucí po moci a slávě vyslali nejodvážnější klanové bojovníky, aby právě jejich jménem obsadili tyto panenské břehy…Který klan ovládne záhadné země dalekého Northgardu? 

Hra Northgard: Země nepoznané, vycházející ze světa videohry Northgard zasazené do vikingských dob, je plná dobývání a průzkumu. Každý hráč ovládá vikingský klan, který se snaží dosáhnout vítězství zejména obsazováním a držením nejcennějších území tohoto nového neobydleného kontinentu. 

Hra má přístupná pravidla a mechanismy, které umožňují rychlý a dynamický herní zážitek.

– V každém roce se hráči střídají na tazích prováděním svých akcí, aby přizpůsobili své strategie tahům soupeřů a nově objeveným uzemím.

– Slávu (tj. vítězné body) lze získávat průzkumem, bojem, kontrolou a rozvojem území.

– Jednotlivé odpovídající akce se hrají prostřednictvím karet, které mají hráči v ruce.

– Na konci každého roku si každý hráč vybere novou kartu, aby si vylepšili svůj balíček, protože jejich klany vyvíjejí nové taktiky a technologie. 

 

Dobývání Northgardu vyžaduje také důmyslné hospodaření se zdroji, abyste mohli stavět nové budovy, zlepšovat efektivitu svých válečníků, vylepšovat své karty na ruce a rozšiřovat území svého klanu. V zimní fázi je toto hospodaření ještě obtížnější, protože musíte své válečníky krmit, aby byli zdraví a spokojení. 

Tempo hry určují hráči, protože hra obvykle končí po sedmi letech vítězstvím hráče s největší slávou, ale může skončit dříve, pokud jeden z nich ovládá tři uzavřená území hostící tři velké stavby. 

V tomto vydání najdete také modul Monstra, který přidává do hry divoká zvířata i bytosti z vikingské mytologie, které mají různé efekty a mohou výrazně ovlivnit průběh hry. Chovají se však podle určitých pravidel a jejich konaní, ačkoli je nepříjemné, je možné předvídat a přizpůsobit se mu. Monstra je také možné porazit v boji a získat za ně cennou slávu (VB). 

 

Hra je určena pro 2 až 5 hráčů od 12 let. 
Pravidla a herní materiál jsou v češtině.   

Počty a velikosti karet:134 ks 65×100 mm 
Nabídka obalů na karty je zde.   

Hra obsahuje:
– 70 figurek jednotek
– 9 figurek monster
– 129 karet
– 35 desek mapy
– 56 žetonů staveb
– 2 soubojové kostky
– 1 počítadlo let
– 1 ukazatel roku
– 75 žetonů zdrojů
– 65 žetonů slávy
– 2 žetony klanů
– 1 žeton prvního hráče
– 5 karet nápovědy
– 1 pravidla hry 

Česká pravidla ke stažení zde. 

Upoutávka:

 Představení hry (EN):

 

 Videonávod (EN):

Další vlastnosti: . . . . . . . . . . .

Katalogové číslo: 72133 Kategorie:
Výrobce:TLAMA games

Související produkty