TLAMA games Poškozené – Loděnice (druhé vydání)

1 149 

TLAMA games Poškozené – Loděnice (druhé vydání)  TLAMA games TLAMA games Poškozené – Loděnice (druhé vydání) 1149 Kč

Popis produktu

 Píše se rok 1870. Mořím po staletí kralovaly plachetnice, ale nyní pomalu začíná nová éra. Éra parního stroje. Konstruktéři lodí experimentují s novými návrhy a snaží se dosáhnout na kýženou Modrou stuhu. Tu získá loď, která nejrychleji přepluje Atlantský oceán. Snahy konstruktérů bedlivě sledují hlavy světových impérií, neboť síla impéria se odvíjí od velikosti jeho obchodních a vojenských flotil. Snad nikdy nebyla lepší doba stát se majitelem loděnice. Založte společnost, budujte flotilu a ukažte světu, že právě vaše lodě jsou ty nejrychlejší, nejbezpečnější a nejlepší.

Hra probíhá od začínajícího hráče dál po směru hodinových ručiček. Když jste na tahu, vyberete si jednu z dostupných desek akcí v nabídce, umístíte na ni svoji kostku a provedete danou akci. Akce vám vždy pomáhají se stavbou lodí. Až se příště dostanete na řadu, vezmete si zpět svoji kostku a desku dané akce posunete před všechny ostatní akce. Poté si musíte vybrat jinou akci.

Pokud dokončíte ve svém tahu loď (tu tvoří desky představující přídě, zádě a jeden či více středových dílů, na které můžete přidávat vybavení nebo posádku), tato loď vypluje na zkušební plavbu po vašem plavebním kanálu. Během plavby můžete získat vítězné body za rychlost, posádku, vybavení a bezpečnost.

Jak hráči postupně posouvají desky akcí v nabídce, posouvají také ozubené kolo měřící průběh hry. Když se ozubené kolo zasekne, odstraníte jednu kostku z počítadla kol a hra pokračuje dál.

Hra končí, když odstraníte poslední kostku z počítadla kol (nebo když spotřebujete lodní díly). Na konci hry můžete získat bonusové vítězné body za státní zakázky. Hráč s nejvyšším počtem vítězných bodů se stane vítězem.

Nová edice s úpravami pravidel, balancem dílků a hlavně zcela novou grafikou a provedením komponent.

Hra je určena pro 1-4 hráče od 12 let.

Pravidla a herní materiál jsou v češtině.

Pravidla hry ke stažení zde.

Herní materiál:
2 desky herního plánu
4 desky loděnic
8 destiček akcí
24 plavebních kanálů
48 zaměstnanců
26 státních zakázek
14 destiček se zbožím
46 guldenů
1 kartonový jeřáb
1 kartonový pořadač
8 sólových destiček akcí
12 kostek
104 dílů lodí
83 členů posádky
92 vybavení lodí
4 ukazatele vítězných bodů
4 figurky lodí
12 kostek výběru akcí
1 pravidla

Loděnice (druhé vydání) – Recenze nerezavějící klasiky 

Představení hry:

Dojmy z hraní:

Další vlastnosti: . . . . . . . . . . .

Katalogové číslo: 73645 Kategorie:
Výrobce:TLAMA games

Související produkty