Phalanx Games Hannibal & Hamilcar – Golden Geek Edition

2 349 

Phalanx Games Hannibal & Hamilcar – Golden Geek Edition  Phalanx Games Phalanx Games Hannibal & Hamilcar – Golden Geek Edition 2349 Kč

Popis produktu

Hannibal & Hamilcar je karetní politická hra pro dva hráče, která se odehrává během druhé punské války, epického boje mezi starověkým Římem a Kartágem. Tento konflikt v mnoha ohledech definoval naši moderní realitu. Římu trvalo více než 100 let, než v soupeření s Kartágem zvítězil, a byly přitom vedeny tři dlouhé války. Naše hra trvá podstatně kratší dobu. Některé scénáře je možné odehrát za méně než 30 minut.

Hannibala navrhl jeden z nejuznávanějších světových designérů Mark Simonitch. Toto jubilejní 20. vydání hry obsahuje nové scénáře a varianty. Společnost Phalanx zjednodušila některé herní mechanismy, přičemž dosáhla naprosto stejných herních výsledků jako zlatá klasika. Původní pravidla a komponenty hry aktualizovali Mark Simonitch a Jaro Andruszkiewicz. Hannibal získal řadu ocenění, včetně ceny Golden Geek Best 2-Player Board Game Award a Golden Geek Best Wargame Award, a v žebříčku válečných her na serveru BoardGameGeek.com se umístil na 14. místě. Hannibal je ve skutečnosti spíše asymetrická politická hra než válečná hra. Představuje konflikt mezi dvěma velmocemi starověku z klasického clausewitzovského pohledu, podle něhož se velmoc vrací k vojenským operacím pouze tehdy, když neexistuje jiný způsob, jak dosáhnout cíle: politické nadvlády.

 

Součástí výroční edice je také dlouho očekávaná doprovodná hra Hamilkar. Hamilcar, který se odehrává v období první punské války, je samostatná hra využívající podobné mechanismy. Přináší námořní systém a vzrušující námořní bitvy. Oba hráči soupeří o kontrolu nad Středozemním mořem v konfliktu, který bude popsán jako první válka mezi slonem a velrybou – boj pozemního impéria proti světové námořní velmoci. Cílem Říma bylo prolomit řetězec ostrovů Sicílie, Korsika a Sardinie – obrannou linii Kartága, která měla zadržet Řím na Apeninském poloostrově.

 

Hra je v anglickém jazyce.

 

Další vlastnosti: Typ hry Strategická. Herní doba 60-120 minut. Autor Mark Simonitch, Jaro Andruszkiewicz. EAN 5900741508221. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 2. 7. Herní doba (minut) 91-120.

Katalogové číslo: 5900741508221 Kategorie: , , ,
Výrobce:Phalanx Games

Související produkty