Pendragon The Thing – Kickstarter Core box pledge EN

2 889 

Pendragon The Thing – Kickstarter Core box pledge EN  Pendragon Pendragon The Thing – Kickstarter Core box pledge EN 2889 Kč

Popis produktu

The Thing – Board game je desková hra pro 1-8 hráčů, která se na vás pokouší co nejvěrněji přenést napínavý filmový zážitek ze stejnojmenného kultovního filmu, který v roce 1982 režíroval mistr filmové hororové tvorby John Carpenter. Hra se zaměřuje na emulační a asimilační vlastnosti vetřelce, který skrývá svou identitu pod rouškou falešného lidství. Skutečným cílem vetřelce je útěk ze základny. Může si zvolit, jestli se schová a bude spolupracovat s lidmi na společném úniku nebo odhalí svou skutečnou podstatu monstra, které má za cíl asimilovat všechny členy týmu. Naopak lidé se musí pokusit přežít, udržovat základnu 31 v chodu a zvolit nejlepší způsob útěku mezi vrtulníkem, sněhovou rolbou nebo záchranným týmem. Co je ale nejdůležitější je odhalit vetřelce ve svých řadách. Cesta k vítězství je opravdu těžká, ale ne nemožná. Buďte opatrní! Paranoia toho, že nevíte, koho máte skutečně na své straně může ovlivnit vaše rozhodnutí!

Každé kolo hry se skládá z 8 fází:

Fáze 1: Stav počasí:

Velitel určí stav počasí pomocí hodu kostkou.

Kostka přímo určuje počasí daného kola a s tím souvisí i spotřeba paliva základny. Můžete používat meteorologickou stanici a tím předpovídat výsledek hodu. Naplánujete si tak nejlepší strategii na další kolo.

Fáze 2: Základní údržba:

Základna spotřebovává na svůj provoz palivo na základě aktuálního počasí. Pokud bylo aktivováno SOS, blíží se k vám helikoptéra.

Základna spotřebovává benzin z palivových nádrží. Je velice důležité zásobovat palivem generátor i bojler, jinak vám hrozí, že budete hrát bez světla (akční karty si budete volit náhodně) a riskujete smrt v důsledku podchlazení u všech lidí na základně.

Fáze 3: Akce vetřelce

Pokud je ve hře odhalený vetřelec, tak tajně naplánuje jak rozmístí své žetony síly po lokacích základny.

Odhalený vetřelec je velice nebezpečný, ale dá se s ním bojovat. Musíte spolupracovat, předvídat jeho kroky a snažit se mu ublížit vašimi zbraněmi. Pozor, Věc může asimilovat i psa, aby se stala silnější.

Fáze 4: A) Lízání karet, pohyb a hraní

Každý hráč dá akční kartu velitelovi a pohne svou postavou na lokaci.

Hlavní akce ve hře. V této fázi lze snadno blafovat. Proto dávejte dobrý pozor na každé rohodnutí. S akční kartou mohou hráči využít speciálních vlastností místnosti či přidávat nebo ubírat žetony poškození.

B) Ověření nákazy

Proveďte střetnutí v každé lokaci se 2 a více postavami nebo psy.

Vstup do místnosti s jinou postavou či psem může být velmi nebezpečný. Toto je nejjednodušší způsob jak být asimilován vetřelcem. Na druhou stranu některé akce jsou účinnější, když je provádí více hráčů.

C) Vykonání akcí

Velitel přidá jednu kartu a zamíchá ostatní akční karty, které obdržel. Poté odhaluje jednu kartu po druhé a přiřazuje je hráčům. Velitel může odhalování karet kdykoliv zastavit.

Velitel přiřazuje akce různým hráčům. Tady je další možnost blafování, proto si volte velitele moudře. 

Fáze 5: Odpočinek, Obvinění

Postavy mohou vyměňovat zbraně a předměty. Poté hráč může označit jiného hráče, který si zvedne hodnotu podezření.

Pokud je to možné, hráči mohou provést krevní test a/nebo test na oheň, aby donutili hráče odhalit svou pravou tvář.

Pokud někomu nevěříte, toto je možnost jak zvednout úroveň podezření a donutit tak hráče odhalit, kterou kartu bude hrát. Dobrý tým si mění zbraně, aby zvýšil svou efektivnost.

Fáze 6: Test

Pokud je k dispozici vybavení, hráči mohou provést krevní test a/nebo test na oheň, aby donutili jiného hráče odhalit svou pravou tvář.

Hráči musí jíst. Spotřebovávají jídlo v kuchyni. Pokud nemají dostatek jídla, stanou se hladoví a jsou nuceni hrát pouze se 2 akčními kartami.

Toto je šance, aby hráč odhalil svou kartu identity. Hledejte tedy krevní testy, plamenomety nebo dráty, abyste provedli test. Nevěřte nikomu.

Fáze 7: Spotřeba jídla 

Hráči musí jíst. Spotřebovávají jídlo v kuchyni. Pokud nemají dostatek jídla, stanou se hladoví a jsou nuceni hrát pouze se 2 akčními kartami.

Nezapomeňte na uvaření jídla. Jinak budete spotřebovávat více kostiček jídla a snadno se dostanete do stavu hladovění.

Fáze 8: Pohyb psa, změna velitele

Volní psi mění pozici v základně. Hráč s žetonem prvního hráče se stává velitelem.

Psi jsou velmi nebezpeční. Zkuste je chytit a zamknout do boudy.

 

Představení hry (anglicky):

Video z hraní v Angličtině:

Vizuální shrnutí fází Angličtině:

Obsah balení:

Odemčené bonusy v rámci KS kampaně, které obdržíte navíc (co je označeno KS exclusive půjde sehnat jen v rámci zakoupení KS verze):

 

 

 

 

 

Další vlastnosti: Typ hry Strategická, Tématická, Semikooperativní. Herní doba 60-90 minut. Autor Giuseppe Cicero, Andrea Crespi. 1. Základní hra / rozšíření Základní hra. 2. Minimální věk 14. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 2. 6. Maximální počet hráčů 4. 7. Herní doba (minut) 61-90. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 6.9.

Katalogové číslo: 23810 Kategorie: , , ,
Výrobce:Pendragon

Související produkty