GMT Games Fire in the Lake: Fall of Saigon

1 199 

GMT Games Fire in the Lake: Fall of Saigon  GMT Games GMT Games Fire in the Lake: Fall of Saigon 1199 Kč

Popis produktu

Vietnam, 1975. Prozatímní revoluční vláda byla připravena. Po vnitřní diskusi vydali komunisté rezoluci 21 – válka za sjednocení země bude pokračovat. Pařížský mír měl sloužit pouze jako další nástroj ozbrojeného boje. V Saigonu prezident Thieu od počátku věděl, že příměří je prázdným slibem, ale musel přijmout prázdné dohody svého spojence USA se Severem. Přesto nyní disponoval jednou z nejlépe vyzbrojených armád na světě a vítězství v roce 1972 mu dokázala, že je schopna odolat i totálnímu útoku ze strany Severu. Prezident Nixon sice slíbil čestný mír, ale jeho odhodlání prosadit nezávislost Jižního Vietnamu ztroskotalo na nejhorším prezidentském skandálu v dějinách USA. Co teď Ford? Z Hanoje se Le Duc Tho – vyjednavač, který se v Paříži utkal s Kissingerem – měl vydat na jih, aby jménem politbyra dohlédl na závěrečný útok na Saigon. Jeho rozkazy: “Nevracejte se domů, dokud nebude dosaženo vítězství.”

Mark Herman a Volko Ruhnke ve své oceňované hře Fire in the Lake (Oheň v jezeře) odhalili frakční střety amerických povstalců ve Vietnamu od prvního vstupu amerických bojových jednotek pod vedením Westmorelanda až po vánoční bombardování v roce 72, které připravilo jejich vyjednané stažení. Nyní titul Fall of Saigon (Pád Saigonu) rozšiřuje Fire in the Lake (Oheň v jezeře) a dokončuje jeho příběh. Tři scénáře Fall of Saigon umožňují 1-4 hráčům rozšířit hru i mimo Paříž, počínaje obdobím před Tetem 1968, v předvečer Velikonoční ofenzívy 1972 nebo od roku 1964 až do konce války. Samostatný scénář Černý duben pro 2 hráče se úzce soustředí na postpařížské šarvátky mezi NVA a ARVN, včetně závěrečných masivních bitev, postupu a ústupu.

Další vlastnosti: EAN . 1. Základní hra / rozšíření Rozšíření. 3. Jazyk hry anglický. 4. Jazyk pravidel anglický. 5. Minimální počet hráčů 1. 6. Maximální počet hráčů 4. 8. Hodnocení Boardgamegeek (0-10) 8.8. 9. Náročnost (1-5) 4. Autor Volko Ruhnke. Autor Mark Herman. Herní kategorie Rozšíření.

Katalogové číslo: 93427 Kategorie: , , ,
Výrobce:GMT Games

Související produkty