Chaosium Cthulhu: Cassilda’s Song

399 

Chaosium Cthulhu: Cassilda’s Song  Chaosium Chaosium Cthulhu: Cassilda’s Song 399 Kč

Popis produktu

Cassilda’s Song je sbírka podivných fiktivních a hororových příběhů založených na mýtu o Králi ve žlutém, který vytvořil Robert W. Chambers – jejichž autorkami jsou výhradně ženy. Nejsou zde žádní pretendenti. Dcery Žlutého znamení, z nichž každá je sama o sobě titánem nemaskovaného ohně, rozhrnuly oponu. Z hlubin Hali a ponurých balkónů Carcosy a Styxem černých věží přicházejí jejich nářky a hněv a následky intrik a pošetilostí zrozených v Oblivionu. Utíkej do jejich náruče. Jejich kočáry čekají, aby tě odvezly ze stinných místností a dláždění na Místo, kde visí černé hvězdy.

Vydání Chambersova nejpamátnějšího díla podivné fikce z roku 1895 bylo prosoleno nihilismem a ennui a bylo zralé na pomatení smyslů, strašidelnou krásu a děsivá muka. Poeův vliv byl v základních povídkách přítomen a snadno by se dalo tvrdit, že Chamberse možná ovlivnili francouzští dekadenti a znepokojivé transfigurace symbolistů. To vše a ještě více lze říci o dílech shromážděných v této antologii. Je tu Carcosa, prokletá a prastará, i mraky zahalené Haličské jezero. V těchto příbězích zpívají Hyády a lámou se vlny mraků. Je tu autorita Bierceova kosmického hororu. Talismantické Žluté znamení a titulní “skrytý” král a Císařská dynastie Ameriky vás ovlivní a změní, stejně jako vyprávění těchto spisovatelů. Cassilda a další nespolehliví vypravěči, vládou sponzorovaný Lethal Chambers a mnohé záhady mýtické Hry jsou v těchto Chambersových poctách směle zastoupeny.

Viděli jste Žluté znamení?

Další vlastnosti: Typ hry Kniha. EAN 9781568820828. 1. Základní hra / rozšíření Kniha. 4. Jazyk pravidel anglický. . . . . . . .

Katalogové číslo: 9781568820828 Kategorie: , , ,
Výrobce:Chaosium

Související produkty